Písečné duny africké pouště si zpravidla spojujeme s tropickým žárem, letos se na nich ale objevil sníh. Obyvatelům severoalžírského města Ain Sefra, které je známé jako brána Sahary, se tak po probuzení naskytl poněkud netradiční pohled, i když při teplotách kolem jednoho stupně nad nulou sníh brzy roztál. Dlužno dodat, že zasněžené duny tu ale nejsou úplnou raritou. Město se rozkládá mezi pouští a pohořím Atlas, odkud vítr jednou za několik let sněhové mraky přinese. V létě se tu naopak teploty drží kolem pětatřiceti stupňů.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru