Dvě předvolební televizní vystoupení Miloše Zemana, zatím bez účasti jeho protikandidáta Jiřího Drahoše, máme za sebou. A nutno říci, že si obhájce úřadu nevedl vůbec špatně.

Z formátů na privátních televizích, z nichž jedna k němu byla vcelku přívětivá (Nova) a druhá mu ústy svého majitele Jaromíra Soukupa nepokrytě fandí, vytěžil, co se dalo. Oslovil prakticky bez oponentury skoro dva miliony diváků a to se počítá.

Na druhou stranu poskytl protistraně užitečný materiál ke studiu a bylo možné zaznamenat momenty, které signalizují, že v ostrém souboji může mít problém.

Jak v neděli na TV Nova, tak včera na TV Barrandov se Zeman pokusil doručit voličům dvě základní zprávy: "Jsem v kondici" a "budu vystupovat jako uvážlivý státník".

V prvním bodě nepochybně uspěl. Neviděli jsme unaveného nemocného muže, ale politika, když ne ve vrcholné, tak alespoň ve slušné formě. Orientoval se, byl pohotový, rétorické dovednosti ho evidentně neopustily. A hlavně − nevypadal tak sešle jako při nedávných veřejných vystoupeních.

Pro ty nerozhodnuté voliče, kteří váhají s volbou Zemana proto, že si nejsou jistí, zda dalších pět let zvládne, to mohl být důležitý impulz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se