Na bohaté zájemce toužící po vysokém zhodnocení míří nový tuzemský investiční fond. Kryptofond, který založila společnost Comfort Finance Group, chce sázet na růst cen virtuálních měn, jako jsou bitcoin, ethereum či ripple. Fond je určen takzvaným kvalifikovaným investorům, takže pro investici do něj je potřeba minimálně jeden milion korun.

"Fond vznikl jako reakce na naše osobní zkušenosti s investováním vlastních peněz do kryptoměn," řekl HN spoluzakladatel Kryptofondu Andrej Štaňko. O složení portfolia fondu, který je registrovaný u České národní banky, bude rozhodovat investiční výbor tvořený odborníky na kryptoměny.

Zvýšený zájem žene ceny

Celkem je dnes podle serveru ­Coinmarketcap.com na trhu okolo 1500 různých měn a jim podobných projektů, a pro běžného investora tak není snadné se v takovém množství orientovat. Jednoznačně nejznámější a nejhodnotnější kryptoměnou je bitcoin s tržní hodnotou okolo 180 miliard dolarů. Podle zakladatelů fondu však bývá ve světě technologií častým jevem, že lídr nedokáže udržet svou pozici na trhu. "Kryptofond využijí zejména ti, kteří se tomuto riziku chtějí vyhnout, a přenechají složení portfolia odborníkům," uvedl projektový manažer Kryptofondu Jan Záhumenský.

Zhodnocení fondu by mělo podle zakladatelů dosahovat alespoň 30 procent ročně, a to i přesto, že ceny kryptoměn mají za sebou již docela strmý růst. Například hodnota bitcoinu se na začátku roku 2017 pohybovala okolo jednoho tisíce amerických dolarů, aby se v prosinci dostala až téměř na 20 tisíc. Poté přišla korekce, a bitcoin se tak nyní dá nakoupit a prodat na burzách za cenu okolo 11 tisíc dolarů. To naznačuje, že investice do kryptoměnových fondů může být spojená s vysokou kolísavostí hodnoty vložených peněz.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.