Před 20 lety byla pumpa v Česku místem, kde si řidiči mohli natankovat a koupit nepříliš dobrou instantní kávu nebo cigarety. Zákazníci měli na čerpací stanici mnohem větší výběr autodoplňků než nápojů. Teď se největší sítě jako Benzina, MOL nebo Shell předhánějí, kdo z nich má lepší kávový servis a jaký známý kuchař jim sestavil menu.

Do proměny svých pump tyto sítě jen letos investují stamiliony korun. Motivuje je k tomu i fakt, že v Česku je benzinka na každém čtrnáctém kilometru silnice a tuzemský trh patří k nejkonkurenčnějším v Evropě. Velcí hráči už také do budoucna nevidí svoje pumpy jen jako místa, kde se prodává benzin a nafta − zvláště když předpokládají, že se tradičních paliv v budoucnu bude prodávat čím dál méně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se