Na trh pražské burzy Start, určený pro menší a střední podniky, včera přibyla již pátá firma. Své akcie v rámci primárního úpisu prodal investorům brněnský start-up AtomTrace.

Společnost upsala celkem 170 tisíc akcií při ceně 50 korun za kus, což jí vyneslo 8,5 milionu korun. Na burzu však šlo vedení firmy s optimističtější představou, také proto, že se prezentuje jako světově první veřejně obchodovatelná společnost zabývající se laserovou technologií. Prodat chtěla až 500 tisíc kusů a cenové pásmo stanovila v rozmezí 50 až 70 korun. Noví investoři nyní drží ve firmě přibližně osm procent akcií.

"Ambice byly vyšší. Ale na druhou stranu jsme dosáhli minimální hranice, na kterou jsme cílili," řekl Jan Proček, výkonný ředitel firmy a zároveň jeden ze zakladatelů. Nevyloučil pak možnost, že se firma pokusí v budoucnu prodat investorům další akcie. "Je to věc, kterou jsme diskutovali," uvedl.

8,5 mil. Kč

byla hodnota akcií, které firma AtomTrace prodala během úpisu na trhu pražské burzy Start. Noví investoři ji tak ohodnotili na 108 milionů korun.

Výnos z úpisu hodlá management společnosti použít mimo jiné na posílení prodejní a distribuční sítě a také třeba na rozšíření týmu výzkumných pracovníků.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Kde všude mají využití přístroje od společnosti AtomTrace? A na jaké trhy s nimi míří?
  • Trh Start pražské burzy od příštího roku čekají změny. Jaké?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se