Miloš Zeman nedávno sdělil šéfovi ústavně-právního výboru Senátu Miroslavu Antlovi, že chce na uvolněné místo jednoho z ústavních soudců znovu nominovat prorektora Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha.
Proboha proč, zeptá se logicky každý, kdo si pamatuje, že při první nominaci letos v březnu získal Gerloch v jedenaosmdesátičlenné horní komoře parlamentu jen ostudných devatenáct hlasů! Očekává snad prezident, že se stane zázrak? Nebo že nezbytné téměř tři desítky senátorů změnily během uplynulých pěti měsíců svůj názor?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








