Miloš Zeman nedávno sdělil šéfovi ústavně-právního výboru Senátu Miroslavu Antlovi, že chce na uvolněné místo jednoho z ústavních soudců znovu nominovat prorektora Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha.

Proboha proč, zeptá se logicky každý, kdo si pamatuje, že při první nominaci letos v březnu získal Gerloch v jedenaosmdesátičlenné horní komoře parlamentu jen ostudných devatenáct hlasů! Očekává snad prezident, že se stane zázrak? Nebo že nezbytné téměř tři desítky senátorů změnily během uplynulých pěti měsíců svůj názor?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se