Brusel tlačí na Českou republiku, aby navýšila svůj cíl pro rok 2030, který se týká podílu obnovitelných zdrojů energie. Ten se má zvýšit z původně slibovaných zhruba 21 procent na Evropou požadovaných 23 procent, přičemž vláda by se nejraději zastavila u kompromisních 22 procent. Vzhledem k tomu, že se unie jako celek zavázala, že do dvanácti let vyrobí obnovitelné zdroje skoro třetinu veškeré energie, česká nabídka opravdu nepatří k "neodolatelným".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









