Brusel tlačí na Českou republiku, aby navýšila svůj cíl pro rok 2030, který se týká podílu obnovitelných zdrojů energie. Ten se má zvýšit z původně slibovaných zhruba 21 procent na Evropou požadovaných 23 procent, přičemž vláda by se nejraději zastavila u kompromisních 22 procent. Vzhledem k tomu, že se unie jako celek zavázala, že do dvanácti let vyrobí obnovitelné zdroje skoro třetinu veškeré energie, česká nabídka opravdu nepatří k "neodolatelným".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se