Od poloviny letošního roku měly velké technologické firmy začít v Česku platit digitální daň. Státnímu rozpočtu to letos mělo vynést 1,5 miliardy korun, každý další rok až pět miliard. Velká část poslanců ale usiluje o to, aby stát začal vybírat peníze až od začátku příštího roku. Jistá není ani výše nové daně. Navrhovaná sedmiprocentní sazba, která by dnes byla nejvyšší v Evropské unii, se zdá vysoká i některým vládním poslancům.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se