Současná převažující podoba výuky (nejen) matematiky v českých školách je ovlivňována cílem, jímž má být "vyvzdělat" co nejvíce dobrých matematiků. Ideálem, jejž prosazuje řada autorit veřejné diskuse, je mít u maturity dostatečné procento těch, kdo ovládají derivace a integrály. Ti, kteří uspějí, pak mají pokračovat nejlépe na technicky orientovaných školách. K tomu má dopomoci povinná státní maturita z matematiky, která přece zvýší celkovou úroveň znalostí, a tedy prospěje v konečném důsledku všem. A pro ty, kdož uspějí na jedničku, to bude zároveň motivace k dalšímu pokračování ve studiu, jež s matematikou úzce souvisí. Tak alespoň pracuje svérázná logika zastánců statu quo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se