Zatímco se obvykle v jarním období z přehrad upouští více vody, aby se připravily na nápor z tajícího sněhu, letos se už nyní snaží vodou spíš zásobit. Jen v Krkonoších, kde je sněhu zpravidla nejvíce, ho podle březnové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu bylo třikrát méně než loni. V případě jižní Moravy dokonce desetkrát.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








