Finanční správa vyplácela během pandemie kompenzační bonusy živnostníkům. Část příjemců ale musí peníze vracet, a to i s úroky.

"Pro nás bylo prvotní: neověřujte, nekontrolujte, posílejte, protože lidé byli bez peněz. Dokonce se nám zdálo, že podmínky jsou jasně dané," říká v rozhovoru pro HN generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová. Finanční úřady se teď po opadnutí pandemie pomalu vrací zpátky ke kontrolám a běžnému režimu.

HN: Jak v praxi vypadá návrat k běžnému režimu na berních úřadech?

Pandemie zasáhla i činnost finančních úřadů, a tak stále pracujeme v omezených podmínkách. Navíc nám přibyla spousta nových úkolů. Kromě EET jsme se ale vrátili ke kontrolám. Prověřujeme kontrolní hlášení a obnovili jsme i vymáhání. A znovu vyzýváme i k zaplacení dlouhodobých nedoplatků.

HN: Budete nějak zohledňovat dopady pandemie na jednotlivé firmy?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se