Až od středy začne většina Čechů chodit nakupovat bez roušek, obyvatelé Karvinska a Frýdecko­-Místecka je stále budou muset mít po ruce.

Právě v těchto okresech Moravskoslezského kraje roste počet nakažených koronavirem nejrychleji v celé zemi a opatření proti šíření nemoci se v nich ještě zpřísní. Za nárůstem stojí podle epidemiologů ohnisko nákazy v dolech ČSM společnosti OKD.

Finanční problémy spojené s epidemií a jejími dopady by přitom mohly podle informací HN vést k dřívějšímu uzavření firmy a tím i ukončení těžby černého uhlí v Česku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se