V první polovině července se na českých drahách dvakrát srazily vlaky, při nehodách zemřeli tři lidé a desítky utrpěly zranění. Bývalý šéf Drážní inspekce Roman Šigut je přesvědčen, že za opakující se železniční nehody může zejména mizerné nebo vůbec žádné technické zabezpečení. Zejména regionální tratě, jako ta u Perninku, kde na začátku července při srážce vlaků zemřeli dva lidé, by měly podle inspektora být co nejdříve dovybaveny technikou. "Není možné spoléhat jen na jeden lidský činitel − na strojvedoucího," říká muž, který nyní po 17 letech úřad opouští.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se