V první polovině července se na českých drahách dvakrát srazily vlaky, při nehodách zemřeli tři lidé a desítky utrpěly zranění. Bývalý šéf Drážní inspekce Roman Šigut je přesvědčen, že za opakující se železniční nehody může zejména mizerné nebo vůbec žádné technické zabezpečení. Zejména regionální tratě, jako ta u Perninku, kde na začátku července při srážce vlaků zemřeli dva lidé, by měly podle inspektora být co nejdříve dovybaveny technikou. "Není možné spoléhat jen na jeden lidský činitel − na strojvedoucího," říká muž, který nyní po 17 letech úřad opouští.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








