Pokud by se zvedla úroveň nejslabších žáků, vyplatilo by se to nejen jim samotným v podobě lepší práce a vyšší kvality života, ale i státu.

Podle propočtů ekonomů z think-tanku IDEA při CERGE-EI by to Česku v dlouhodobém horizontu přineslo nejméně 18 miliard ročně na dodatečném přírůstku HDP.

"Takže investovat jakoukoli sumu pod 18 miliard za rok se státu vyplatí," říká Daniel Münich, jeden z autorů nové studie, kterou mají HN exkluzivně k dispozici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se