Pokud by se zvedla úroveň nejslabších žáků, vyplatilo by se to nejen jim samotným v podobě lepší práce a vyšší kvality života, ale i státu.
Podle propočtů ekonomů z think-tanku IDEA při CERGE-EI by to Česku v dlouhodobém horizontu přineslo nejméně 18 miliard ročně na dodatečném přírůstku HDP.
"Takže investovat jakoukoli sumu pod 18 miliard za rok se státu vyplatí," říká Daniel Münich, jeden z autorů nové studie, kterou mají HN exkluzivně k dispozici.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








