Necelé dva týdny po zahájení prodeje elektronických dálničních známek spouští stát další významný IT projekt. Na železnici mohou od neděle cestující využít jednotnou jízdenku OneTicket, která platí u státních Českých drah i soukromých dopravců. Za vývoj a pětiletý provoz podle smlouvy stát zaplatí 254 milionů korun. Tvůrci se inspirovali mimo jiné v zahraničí. Jízdenka má ale jednu vadu na kráse − klíčové spoje mezi největšími městy v systému zatím chybí a přibudou až v příštím roce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








