Když se na jaře do Česka přivalila koronavirová nákaza a postavila před vládu úkol zajistit fungování země ve ztížených podmínkách, zvedla se skupina IT expertů a nabídla úřadům pomoc. Zadarmo začali vyvíjet technologie, aby usnadnili práci zdravotníkům i úřadům. Založili hnutí Covid19cz, ke kterému se postupně přidaly tisíce dalších dobrovolníků. Teď se Petr Šimeček, jeden z hlavních iniciátorů, za výsledky společné práce ohlíží − a přemáhá ho zklamání.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se