Když se na jaře do Česka přivalila koronavirová nákaza a postavila před vládu úkol zajistit fungování země ve ztížených podmínkách, zvedla se skupina IT expertů a nabídla úřadům pomoc. Zadarmo začali vyvíjet technologie, aby usnadnili práci zdravotníkům i úřadům. Založili hnutí Covid19cz, ke kterému se postupně přidaly tisíce dalších dobrovolníků. Teď se Petr Šimeček, jeden z hlavních iniciátorů, za výsledky společné práce ohlíží − a přemáhá ho zklamání.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









