Nejpozději v pondělí musí deváťáci odevzdat přihlášky na střední školy. Většina se hlásí na gymnázia a obory s maturitou, zatímco učiliště bývají jejich poslední volbou. Situace trvá už 15 let navzdory tomu, že se prestiž učňovských oborů mezi žáky i rodiči snaží zvednout různé kampaně i stipendia. Zjistila to studie think-tanku IDEA při CERGE-EI, kterou mají HN exkluzivně k dispozici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se