Desetileté americké dluhopisy vynášejí ročně přes 1,5 procenta. Na první pohled nic moc, ale stejně je to trojnásobek hodnoty z loňského července. To byl naopak výnos na rekordním historickém minimu. Vůbec nejde o to, zda je 1,5 procenta hodně, nebo málo. Stejný výnos měl 10letý bond na začátku roku 2020. Jde ale o to, jakým tempem se výnos zvýšil, a tím pádem jakým tempem spadla cena. To už totiž znepokojující opravdu je, obzvláště když Fed pumpuje do ekonomiky biliony dolarů a jeho snahou je, aby se ze slova úrok stalo slovo vulgární.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








