Desetileté americké dluhopisy vynášejí ročně přes 1,5 procenta. Na první pohled nic moc, ale stejně je to trojnásobek hodnoty z loňského července. To byl naopak výnos na rekordním historickém minimu. Vůbec nejde o to, zda je 1,5 procenta hodně, nebo málo. Stejný výnos měl 10letý bond na začátku roku 2020. Jde ale o to, jakým tempem se výnos zvýšil, a tím pádem jakým tempem spadla cena. To už totiž znepokojující opravdu je, obzvláště když Fed pumpuje do ekonomiky biliony dolarů a jeho snahou je, aby se ze slova úrok stalo slovo vulgární.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se