Hle, část hrubého domácího produktu jsme začali vyrábět skutečně doma. Kdysi jsme vše vyráběli "hrubě" v továrnách, v dolech a těžkých slévárnách, v kilech a tunách, nyní se část ekonomiky, zejména služeb, vaří přímo z domova. Z našeho hrubého domácího produktu – míněno národního – se stává jemný domácí (ale opravdu domácí, home-made) produkt. A jak bývá na výrobcích uváděno Made in Hongkong, mohli bychom třeba brzy začít uvádět: Made at home.

Jemný domácí produkt

V hospodách jsme si mohli dát skvělou domácí limonádu, domácí paštiku nebo domácí knedlíky – a teď si můžeme dát domácí produkt ekonomický. No a tím domácím, v té pomyslné domácí limonádě, se míní to, že nebyla vyráběna v továrnách, ale opravdu doma. Jak kouzelná ekonomika, řekl by si třeba takový Jan Amos Komenský nebo kdokoli z dávné doby, kdyby se probudili dnes, že se naše hospodářství přetavuje do podoby, v níž se dá pracovat z domova. Škola chodí za dětmi místo toho, aby děti chodily do školy, a podobně tak kanceláře.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.