Anabáze energetické skupiny ČEZ v zahraničí se pomalu chýlí ke konci. Státem ovládaný kolos rozprodává svá aktiva na Balkáně, v Turecku i v Polsku. A získané desítky miliard plánuje investovat už jen v České republice.
Peněz by ale mohla firma získat ještě víc. Do další fáze se totiž minulý týden dostala mezinárodní arbitráž s bulharským státem kvůli zmařené investici. A údajně se zvedla i suma, kterou česká firma po tamní vládě požaduje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









