Anabáze energetické skupiny ČEZ v zahraničí se pomalu chýlí ke konci. Státem ovládaný kolos rozprodává svá aktiva na Balkáně, v Turecku i v Polsku. A získané desítky miliard plánuje investovat už jen v České republice.

Peněz by ale mohla firma získat ještě víc. Do další fáze se totiž minulý týden dostala mezinárodní arbitráž s bulharským státem kvůli zmařené investici. A údajně se zvedla i suma, kterou česká firma po tamní vládě požaduje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se