Investiční skupina Accession Capital Partners koupila jeden z největších zemědělských podniků v Česku – společnost Spearhead. V jednom balíku získala skupinu hospodařící na desítkách tisíc hektarů půdy v pěti evropských zemích. Jen v Česku na 25 tisících hektarech, což ze Spearheadu dělá v tomto ohledu dvojku českého zemědělského trhu. HN uzavření transakce potvrdil ředitel skupiny v České republice Iain Dykes. „Tuto změnu vnímáme velmi pozitivně, jsme rádi za jistotu,“ řekl.

Teď už bývalý majitel skupiny, investiční fond Paine Schwartz Partners, hledal kupce či spoluinvestora několik měsíců. O celou skupinu či její části měli zájem jak mezinárodní, tak čeští hráči. Například o českou část britské skupiny Spearhead se ucházela také tuzemská firma J&T. Se svou nabídkou však neuspěla. Skupina se rozhodla pro zájemce, který odkoupil veškerý evropský agrobyznys skupiny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.