Po téměř půl století dostanou čeští dělostřelci nové samohybné houfnice. Smlouva na nákup 52 děl od francouzské zbrojařské firmy Nexter za 8,5 miliardy korun je těsně před podpisem. S jejími detaily vládu seznámí ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v pondělí. Součástí zakázky je i zvláštní dohoda o výrobě munice v hodnotě stovek milionů korun, kterou budou zajišťovat české firmy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









