Po téměř půl století dostanou čeští dělostřelci nové samohybné houfnice. Smlouva na nákup 52 děl od francouzské zbrojařské firmy Nexter za 8,5 miliardy korun je těsně před podpisem. S jejími detaily vládu seznámí ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v pondělí. Součástí zakázky je i zvláštní dohoda o výrobě munice v hodnotě stovek milionů korun, kterou budou zajišťovat české firmy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se