Takřka denně teď slýcháme o růstu cenových tlaků v české ekonomice, sporech o roli vnějších a domácích faktorů i reakci ČNB v podobě zvyšování úroků. Převažuje shoda, že cenový růst je výrazně vyšší, než se čekalo, a že bující inflační očekávání nelze ponechat bez reakce měnové politiky. Samotná centrální banka dává najevo, že na zasedání na konci září bude na stole zvýšení repo sazby o půl procentního bodu, tedy dvojnásobným tempem, než jakým ČNB svůj úrok měnila dosud. K tomu se nabízí scénář, že ČNB půlprocentní krok zopakuje i v závěrečném čtvrtletí. Kumulace inflačních rizik a spekulací na výraznější růst úroků vedou k posílení koruny: ta v uplynulém týdnu dosáhla vůči euru nejsilnější úrovně od loňského února.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.