Koronavirová pandemie a s ní spojená vládní opatření tvrdě dopadla na brněnského distributora ovoce a zeleniny Fresh Fruit Moravia. Společnost, která měla v roce 2019 obrat 149 milionů korun a rozvážela třeba i jedlé květy či mikrobylinky, na sebe v létě podala návrh na insolvenci. Končí po šesti letech, věřitelům dohromady dluží přes 30 milionů korun. Řešení úpadku je podle vedení firmy možné jedině konkurzem.

Firmě s více než dvacítkou zaměstnanců se před nástupem koronakrize dařilo vydělávat, i když nešlo o žádná závratná čísla. Podle výroční zprávy z roku 2019 byl její kumulovaný zisk za roky působení 2,3 milionu korun. V roce 2019 skončila se ziskem půl milionu. Bylo to ale v době, kdy společnost rychle rostla. Její tržby předloni v porovnání s rokem 2018 poskočily téměř o 70 procent. Většinu odběratelů společnosti tvořily restaurace, hotely nebo školní jídelny. Tedy to, co bylo v uplynulém roce a půl řadu měsíců zavřené nebo omezené.

„Končíme jenom kvůli pandemii. Zavřelo se nám vše, kam jsme dodávali. Pomoc od státu byla špatná,“ sdělil HN jednatel firmy Nestor Hubal.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.