Koronavirová pandemie a s ní spojená vládní opatření tvrdě dopadla na brněnského distributora ovoce a zeleniny Fresh Fruit Moravia. Společnost, která měla v roce 2019 obrat 149 milionů korun a rozvážela třeba i jedlé květy či mikrobylinky, na sebe v létě podala návrh na insolvenci. Končí po šesti letech, věřitelům dohromady dluží přes 30 milionů korun. Řešení úpadku je podle vedení firmy možné jedině konkurzem.

Firmě s více než dvacítkou zaměstnanců se před nástupem koronakrize dařilo vydělávat, i když nešlo o žádná závratná čísla. Podle výroční zprávy z roku 2019 byl její kumulovaný zisk za roky působení 2,3 milionu korun. V roce 2019 skončila se ziskem půl milionu. Bylo to ale v době, kdy společnost rychle rostla. Její tržby předloni v porovnání s rokem 2018 poskočily téměř o 70 procent. Většinu odběratelů společnosti tvořily restaurace, hotely nebo školní jídelny. Tedy to, co bylo v uplynulém roce a půl řadu měsíců zavřené nebo omezené.

„Končíme jenom kvůli pandemii. Zavřelo se nám vše, kam jsme dodávali. Pomoc od státu byla špatná,“ sdělil HN jednatel firmy Nestor Hubal.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se