Okolo šesti milionů korun zaplatí Zemědělské družstvo Novosedly z Karlovarského kraje každoročně za hnojení. Při současných cenách hnojiv, které vzrostly v důsledku extrémního zdražení plynu, by zaplatilo minimálně dvakrát tolik. „Za tyhle ceny si to nemůžeme dovolit. Žádné zásoby na jaro nemáme, bude to průšvih,“ obává se předseda družstva Vladimír Vrzáček.
Zemědělci na podzim používají mnohdy statková hnojiva jako hnůj nebo kompost. „Na jaře ale potřebujeme dusíkatá, abychom po zimě podpořili rostliny. S nákupem vyčkáváme, nic jiného nám nezbývá. Ani si nechci připustit, že se ceny do jara nesrovnají,“ dodal Vrzáček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









