Definitivně se potvrdilo, že Miloš Zeman je ve stavu snížené příčetnosti. Z odpovědi Ústřední vojenské nemocnice na dotaz Senátu vyplývá, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti a návrat do normálu je nepravděpodobný. Je zřejmé, že Hrad nám soustavně lhal a Miloš Zeman nemůže nadále vykonávat funkci. 

Nebo snad chceme, aby premiéra jmenovala osoba, u které není jasné, v jakých mentálních vesmírech zrovna bloudí? Chceme, aby tato osoba jmenovala guvernéra ČNB a členy bankovní rady, což je prezidentská pravomoc nepodléhající kontrasignaci? Chceme, aby stát prostřednictvím změklé prezidentské mysli uděloval vyznamenání? Ne, ne a ne. 

Pokud sám prezident neabdikuje nebo nepožádá o dočasné zbavení pravomocí, je zcela namístě aktivace článku 66 Ústavy České republiky, skrze který lze rozhodnutím nadpoloviční většiny poslanců i senátorů prezidenta pravomocí dočasně zbavit. Ani ne tak kvůli nebohému Miloši Zemanovi, který v uplynulých dnech už oslovoval maďarského premiéra Viktora Orbána „Andreji“ a mluvil na něj rusky, ale z důvodu společenské sebeobrany vůči jeho polomafiánskému okolí. To totiž provádí něco jako puč. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.