Centrum Prahy brzo obohatí kanceláře dvou zajímavých bank, které by otevřely dveře novým investorům k moderním technologiím. Své pobočky tu chtějí zřídit polostátní Taiwan Cooperative Bank a státní tchajwanská Export-Import Bank. Jejich zástupci jsou ve velké tchajwanské delegaci, která tento týden jedná v Česku.

„V EU máme jednu pobočku v Bruselu, která obsluhuje západní Evropu. Nyní přemýšlíme o rozšíření operací do střední a východní Evropy. A Prahu volíme proto, že víme, že Česká republika je nejprůmyslovější a nejrozvinutější ekonomika v tomto regionu,“ řekl HN Paul Lei, výkonný ředitel Taiwan Cooperative Bank.

„Zástupci obou bank potvrdili svůj záměr zřídit v České republice oficiální zastoupení,“ uvedla náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová.

Oba ředitelé, Paul Lei i Tai Teng-shan z Export-Import Bank, mají tento týden schůzky na českém ministerstvu financí a v České národní bance, aby dojednali podrobnosti. Zároveň už se rozhlížejí po místě v centru Prahy, kam by své kanceláře umístili. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.