Centrum Prahy brzo obohatí kanceláře dvou zajímavých bank, které by otevřely dveře novým investorům k moderním technologiím. Své pobočky tu chtějí zřídit polostátní Taiwan Cooperative Bank a státní tchajwanská Export-Import Bank. Jejich zástupci jsou ve velké tchajwanské delegaci, která tento týden jedná v Česku.

„V EU máme jednu pobočku v Bruselu, která obsluhuje západní Evropu. Nyní přemýšlíme o rozšíření operací do střední a východní Evropy. A Prahu volíme proto, že víme, že Česká republika je nejprůmyslovější a nejrozvinutější ekonomika v tomto regionu,“ řekl HN Paul Lei, výkonný ředitel Taiwan Cooperative Bank.

„Zástupci obou bank potvrdili svůj záměr zřídit v České republice oficiální zastoupení,“ uvedla náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová.

Oba ředitelé, Paul Lei i Tai Teng-shan z Export-Import Bank, mají tento týden schůzky na českém ministerstvu financí a v České národní bance, aby dojednali podrobnosti. Zároveň už se rozhlížejí po místě v centru Prahy, kam by své kanceláře umístili. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se