Důchodkyně Dagmar si hned 17. října, kdy jí přestal proudit plyn od společnosti Energie ČS, zapsala stav svého plynoměru. Poté čekala, až jej po ní bude někdo požadovat. „Paní ze Spořky říkala, že jsem dobře udělala, ale odečet po mě nechtěla, ani nikdo jiný,“ poznamenala. Závěrečné vyúčtování se nyní kromě Dagmar týká stovek tisíc domácností, kterým skupina Bohemia Energy, a pod niž spadá i Energie ČS, přestala dodávat plyn nebo elektřinu. 

Zákazníci těchto dodavatelů si mohli údaje ze svých elektroměrů či plynoměrů odečíst sami a odeslat je podle lokality příslušnému distributorovi, který vlastní měřicí zařízení, elektrické vedení či plynovody, nebo firmě, pod kterou spadli v režimu takzvaného dodavatele poslední instance (DPI). Aby to bylo relevantní pro vyúčtování spotřeby u Bohemia Energy, museli tak učinit do pěti dnů od doby, kdy jim do domu začala proudit elektřina či plyn v „nouzovém režimu“. A tato lhůta už dávno uplynula.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.