Pražský magistrát a Česká televize spolu s Člověkem v tísni kritizují jednoho z největších exekutorů v zemi, pražského právníka Juraje Podkonického, za vedení akce milostivé léto. Při ní se mohou dlužníci během tří měsíců zbavit exekuce a závazku vůči státu nebo veřejnoprávní instituci tím, že splatí pouze základní dluh plus zhruba devět set korun exekutorovi na náklady. Veškeré další poplatky včetně úroků a penále jsou jim odpuštěny. Podkonický však v případě nesplácených koncesionářských poplatků České televizi započítal některým dlužníkům i úrok z prodlení a náklady na jedinou exekuci pak účtuje dvakrát.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se