Dělí je od sebe pět let a v dobách, kdy jeden z nich studoval na právech v Brně, druhý už na nich přednášel. „Ale znal jsem akorát jeho cedulku na dveřích fakulty, pořádně se poznáme asi až teď,“ říká mladší z dvojice, pirátský kandidát na nově zřízený vládní post ministra pro legislativu Michal Šalomoun o kandidátovi na ministra spravedlnosti Pavlu Blažkovi z ODS. Ve vznikající vládě Petra Fialy (ODS) budou oba muži zastávat posty, které měl v minulosti často na starosti jediný člověk. Kvůli čemuž si Fialův kabinet vysloužil kritiku od premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), podle něhož vláda místo avizovaných úspor a škrtání placených míst naopak zřizuje nová.

Byť kolem zřízení pozice ministra pro legislativu panují pochybnosti, podle oslovených odborníků jde o dobrý krok. Pokud bude důsledně dbát na to, aby vláda schvalovala dobře napsané zákony, může ve výsledku státu i dost ušetřit. Ministr pro legislativu totiž předsedá Legislativní radě vlády, která má za úkol odborně posuzovat zákony mířící k projednání ve vládě a sněmovně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.