Měla by to být největší státní investice do rozšíření sociálního a zdravotního zabezpečení Američanů od poloviny 60. let minulého století. Tehdy za demokratického prezidenta Lyndona Johnsona položila vláda základy zdravotního pojištění pro seniorní a chudší Američany. Nynější prezident Joe Biden by chtěl mít nejpozději do Vánoc na stole k podpisu zákon, který na podobné účely uvolní bezmála dva biliony federálních dolarů. Část z nich bude směřovat také na realizaci prezidentovy zelené agendy.

Bidenova legislativa by v USA například uzákonila placenou rodičovskou a zdravotní dovolenou či hrazenou předškolní péči. Rozšířila by federální zdravotní zabezpečení, zvýšila by podporu dostupného bydlení. Stovky miliard dolarů by šly na podporu elektromobility a využívání čistých zdrojů elektřiny v domácnostech.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.