Kdo chce názorný důkaz, jak důležitý je v České národní bance šéf její měnové sekce, může si připomenout, na jakých zasedáních se v předcovidových dobách radní odhodlali zvyšovat úroky. Od konce intervencí v dubnu 2017 to až na dvě výjimky bylo v termínu, kdy měli k dispozici novou prognózu, která jim sdělovala, že vyšší sazby jsou k dosažení dvouprocentního inflačního cíle nezbytné. „Počkáme si na prognózu“ bylo naopak obvyklé vysvětlení, proč s úroky nehýbat. Celkem logicky: s čerstvými podklady od expertů měnové sekce se radní cítí bezpečněji.

Ovšem každý vnímá rizika ekonomického vývoje jinak, a tak se vedení ČNB proti prognóze zaštítěné autoritou šéfa měnové sekce, jímž je od prosince 2018 Petr Král, přece jen někdy „vzbouří“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.