Vzpomínám si, jak si nás kdysi zavolal Václav Havel. Udělal to skrze Sabinu Tančevovou, svoji tehdejší pravou ruku, když už nebyl prezidentem. Ta hlásila, že „pepe“ by rád konzultaci se mnou a s Janem Macháčkem ohledně financí. „Pepe“ jsme Havlovi všichni říkali, pochází to ještě z dob práce v Kanceláři prezidenta republiky, protože jeho jméno protokolárně zkrachovalo a psalo se jako PP (pan prezident), což se pochopitelně časem ujalo i v běžné řeči a vyslovovalo se právě „pepe“, když se o něm tedy hovořilo v třetí osobě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se