Správa železnic nezíská půl miliardy korun, kterou požadovala vrátit od společnosti Grandi Stazioni v souvislosti se sporem o zpožděnou rekonstrukci budovy pražského hlavního nádraží. Rozhodl o tom minulý týden Obvodní soud pro Prahu 1. Železničáři vyplatili uvedenou sumu italské firmě v listopadu 2016 za „technické zhodnocení“ nádraží. Jenže později došli k tomu, že zahraniční společnost nemá na peníze nárok, a podali žalobu, v níž chtěli, ať částku vrátí. To ale soud zamítl.

Je to jeden z mnoha sporů, které provází jejich bouřlivý rozchod z roku 2016. Správě železnic tehdy došla trpělivost s Grandi Stazioni, které mělo zpoždění s rekonstrukcí nádraží. Italská firma totiž podle smlouvy uzavřené v roce 2003 s Českými drahami slíbila, že nádraží nejpozději do 10 let opraví. A za to jej dostane na 30 let do pronájmu. Jenže když ani po 13 letech nebyla oprava u konce, Správa železnic, pod niž mezitím nádraží přešlo, vypověděla italské firmě smlouvu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.