Většinu magisterského studia strávila pětadvacetiletá Tereza ve svém dětském pokoji. Po půl roce, co studium zahájila, se v Česku objevily první případy covidu-19 a následovala celorepubliková uzávěra. Tereza se proto dočasně přesunula z Hradce Králové, kde chodila na vysokou školu, zpět do domu svých rodičů. V tu chvíli ještě nevěděla, že kromě zkoušek se už do budovy univerzity naplno nevrátí.

České vysoké školy se postupně zavřely v březnu 2020. Kromě praktické výuky u některých oborů se studenti k prezenční výuce vrátili až o rok a půl později. A přestože vysokoškolákům přinesl přechod na on-line výuku větší pohodlí a flexibilitu, po čase se pro ně stala náročnou a toužili se vrátit zpět mezi své vrstevníky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se