Na nové auto se čeká přes rok, meziročně jsou o desetinu dražší a ojetiny jako dočasné řešení se už nevyplácí, jejich ceny vyrostly o pětinu. Český autoprůmysl je od loňska zasažen nedostatkem polovodičů i rostoucími cenami vstupů a vyhlídky na zvýšení výroby aut nejsou pozitivní ani na tento rok. Na podzim, když bylo nejhůře a produkce byly meziročně zhruba poloviční, přislíbil bývalý premiér Andrej Babiš celému sektoru od dodavatelů po automobilky podporu. Z té ale firmy stále neviděly ani korunu. „Autoprůmysl, nejen ten český, v roce 2021 dostával facky z každé strany. Zažil velmi náročný rok,“ shrnuje vedoucí partner pro automobilový sektor ve společnosti EY Petr Knap. Co čeká klíčové odvětví českého průmyslu v roce 2022?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.