V roce 2022 vstupujeme do třetího roku pandemie. Ta se na finančních trzích již přesunula do endemické fáze (projevuje se lokálně), protože si trhy během podpory ze strany centrálních bank zvykly poměrně rychle strávit jakékoli zprávy. V nadcházejícím období se trhy střetnou s realitou své schopnosti reagovat na ohlášenou změnu politiky nejvýznamnějších centrálních bank (Fed a ECB). Všechny úvahy budou trvale aktualizovány o nové poznatky ohledně varianty omikron, která může nabourat křehké části dodavatelských řetězců.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se