Zaměstnanci letos ušetří na daních, stejně tak jako živnostníci. Ti se ale musí vypořádat s vyššími zálohami. Také rok 2022 přináší daňové změny u fyzických osob. V dalším díle seriálu daňových a právních změn, který HN připravují s poradenskou společností V4 Group, přinášíme přehled hlavních novinek.

Navýšení minimální mzdy 

Minimální mzda se v poslední době navyšuje každý rok, letošek není výjimkou. Pro rok 2022 vzroste o tisíc korun, a bude tedy dosahovat hodnoty 16 200 korun. „Česká republika patří k zemím EU s jedním s nejnižších poměrů minimální mzdy na mzdu průměrnou. Tento poměr činí 41,7 procenta. Je to právě minimální mzda a s ní logicky zaručená mzda, které chrání zaměstnance před nízkým ohodnocením,“ upřesňuje Michal Jelínek, partner V4 Group.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.