Stačí každý měsíc poslat necelých šest tisíc korun a končí starosti s vedením účetnictví a další administrací. Od loňského roku mohou živnostníci využívat takzvanou paušální daň. Přihlásilo se k ní přes 70 tisíc z nich. Kdo se k nim chce přidat, má na to čas do 10. ledna. Podle finanční správy má nárok na tuto jednoduchou formu zdanění dalších 50 tisíc podnikatelů. HN přinášejí seriál daňových a právních změn, který připravují ve spolupráci s auditorskou společností V4 Group. První díl se týká změn v paušální dani.

Ta umožňuje podnikatelům platit stanovenou částku, kterou hradí jako daň z příjmů, ale i jako odvody na zdravotní a sociální pojištění. Podmínkou je, že podnikatel není plátcem DPH, a jeho roční obrat tedy nepřevyšuje milion korun. Nemůže být společníkem obchodní společnosti ani dlužníkem v insolvenčním řízení. Výhodou je, že pak není třeba vést daňovou evidenci, a je také minimální pravděpodobnost daňové kontroly. Podnikatel tak ušetří za služby účetního nebo daňového poradce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.