Největší balík evropských dotací určených pro zemědělství, v němž je nachystaných zhruba 140 miliard korun, v Česku stále čeká na způsob rozdělení. Zatímco Asociace soukromých zemědělců volá po větší podpoře malých farmářů, zástupci velkých podniků varují před ztrátou konkurenceschopnosti a potravinovou chudobou. Ministerstvo zemědělství v čele se Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL) v těchto dnech projednává změny původního strategického plánu, který připravilo bývalé vedení úřadu za vlády Andreje Babiše (ANO).

Konečnou podobu plánu, který stanovuje klíčové cíle a nastavení dotací pro tuzemské zemědělství na období 2023 až 2027, by zástupci koalice měli projednat v úterý večer. Na tento termín také svolala Agrární komora demonstraci před Strakovou akademií, kde zasedá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). Cílem protestů je přesvědčit vládu, aby nesnižovala podporu velkým podnikům, jinak hrozí uzavíráním chovů. Komora očekává stovky až tisíce demonstrantů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.