Letošní rok odstartovalo téma taxonomie a opanovalo mediální prostor. Zcela právem, protože je to téma naprosto zásadní. Zásadní pro transformaci energetiky a ekonomiky české, evropské a koneckonců celosvětové. Týká se tak každého z nás. Proto vítám možnost o tomto tématu diskutovat a reagovat na komentář europoslance Luďka Niedermayera. Zároveň brojím za to, abychom o taxonomii diskutovali kompetentně se znalostí všech faktů, které máme k dispozici.

Taxonomie a její důsledky v tuto chvíli představují nejen téma k diskusi, ale zejména obrovský úkol a spoustu práce, kterou musí odvést nejen nová česká vláda, ale na které se musí podílet i všechny zodpovědné instituce a firmy. Předně je potřeba zásadně dopracovat vodíkovou strategii a strategii rozvoje a budování obnovitelných zdrojů ČR, které musí být v souladu se Státní energetickou koncepcí (SEK). A ve světle nových informací je evidentní, že stávající SEK je již zastaralá.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se