Osm měsíců musela mít zavřeno kvůli nařízení vlády. Stále vzpomíná, jak se ji poté, co otevřela, snažili stálí hosté podpořit, aby její podnik během pandemie přežil. Třeba tak, že jí za jednu kávu dali celou pětistovku. „A teď jim mám říct, nechoďte sem, když nemáte doklad o očkování?“ ptá se majitelka pardubické kavárny, která nechtěla uvést své jméno, ale HN jej znají.

Je jednou ze stovek provozovatelů restaurací či kaváren, kteří odmítají covidová pravidla – kontrolovat, zda mají jejich hosté doklad o očkování nebo o prodělané nemoci. Provozovatelka pardubické kavárny se navíc netají tím, že je to pro ni dost emotivní otázka. „Jde i o pokoru. Když znáte někoho 15 let a ten člověk má jiný názor na očkování, na což má plné právo, tak já mu přece nemůžu říct, nemůžeš sem.“

Najít podnik, kde se zákazník obejde bez dokladu o očkování, není těžké. Vyplývá to z průzkumu HN v pěti desítkách podniků v Pardubicích, Praze a okolí, v němž čtvrtina podniků potvrzení o očkování nekontroluje. Kdo by chtěl jít na jistotu, má navíc k dispozici webové stránky nebo skupiny na sociálních sítích, kde si lidé sdělují názvy podniků, kde je snadné se najíst či posedět s přáteli bez dokladu o očkování.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.