V polovině ledna si vylepšil rodinný rozpočet generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, který uplatnil opční nárok na 5753 akcií polostátní energetické skupiny za cenu 508,26 koruny. Obratem 3753 akcií prodal za cenu 812 korun, čímž celkem vyinkasoval přes tři miliony. Zisk dosáhl výše 1,14 milionu korun.

Společnost o tom informovala v hlášení pro ČNB o manažerských transakcích.

Beneš tak využil ještě akciový opční program, v jehož rámci má možnost koupit si akcie levněji. Ten ale skončil v roce 2019. „Nyní již jen dobíhají poslední tranše, protože manažeři nemohli využít opce naráz. V případě pana Beneše již tímto opční program zcela skončil,“ uvádí mluvčí ČEZ Ladislav Kříž a dodává: „Uplatnil poslední tranši, ale nyní prodal jen část akcií, aby pokryl nákupní opční cenu a daň z příjmu. Zbytek akcií si ponechal, protože věří akciím ČEZ i do budoucna.“

Nejpozději může vedení společnosti využít akciový opční program podle Kříže v roce 2023. Beneš přitom neprodával akcie na burze, ale přímo do rukou společnosti Wood and Company Financial Services. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.