Na více než čtvrtinu už navýšil fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče podíl v nizozemské poštovní a logistické firmě PostNL. Uvedl to server E15.cz. Podnikatelé se k tomu nevyjádřili. Hodnota podílu fondu v PostNL činí podle serveru 443 milionů eur (v přepočtu asi 10,73 miliardy korun).

Fond Křetínského a Tkáče měl ještě loni v březnu v PostNL jen asi pětiprocentní podíl. V létě už se stal s více než deseti procenty největším akcionářem firmy a v listopadu podíl Vesa Equity Investment přesáhl 20 procent. „Investice do PostNL potvrzuje strategický záměr společnosti Vesa v logistickém sektoru,“ uvedl loni v březnu podle serveru investiční ředitel fondu Branislav Miškovič. PostNL je podle E15.cz dominantním hráčem na nizozemském trhu a má silnou pozici i v ostatních zemích Beneluxu.

Fond Vesa Equity Investment se zaměřuje na burzovní investice. Kromě PostNL je největším akcionářem například také v britské poštovní firmě Royal Mail, jejíž součástí je i logistická divize GLS. Vlastní také podíly v britských supermarketech Sainsbury's, francouzské televizní společnosti TF1, americkém řetězci s teniskami Foot Locker a francouzské maloobchodní skupině Casino Guichard.