Odstávky vynucené pandemií, výrazný nedostatek čipů a dalších komponentů, jenž se projevil hlavně během loňského druhého pololetí, způsobily v Evropě propad výroby osobních aut a následně i jejich prodeje. Nejhůř dopadlo Německo, které na kontinentu vyrábí nejvíce aut a na jeho trhu se jich také nejvíce prodává. A jsou to tuzemské firmy, které jsou hlavními dodavateli tamních automobilek (dříve to byly španělské). Kromě toho si česká Škoda vlastněná Volkswagenem v Německu stabilně drží pozici nejprodávanější zahraniční značky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











