Odstávky vynucené pandemií, výrazný nedostatek čipů a dalších komponentů, jenž se projevil hlavně během loňského druhého pololetí, způsobily v Evropě propad výroby osobních aut a následně i jejich prodeje. Nejhůř dopadlo Německo, které na kontinentu vyrábí nejvíce aut a na jeho trhu se jich také nejvíce prodává. A jsou to tuzemské firmy, které jsou hlavními dodavateli tamních automobilek (dříve to byly španělské). Kromě toho si česká Škoda vlastněná Volkswagenem v Německu stabilně drží pozici nejprodávanější zahraniční značky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se