Jméno nového předsedy Nejvyššího správního soudu, který nastoupil po respektovaném Michalu Mazancovi, bylo pro mnohé překvapením. Právnická veřejnost očekávala, že Mazance, jenž musel skončit kvůli dovršení hranice 70 let, nahradí kandidát bývalé ministryně spravedlnosti Marie Benešové Filip Dienstbier nebo dosavadní místopředsedkyně soudu Barbora Pořízková. Minulý týden ale prezident Miloš Zeman vybral překvapivě devětačtyřicetiletého experta na daňové právo Karla Šimku.

HN: Proč jste se rozhodl pro dráhu správního soudce?

Začal jsem nejdřív studovat politologii a hodně jsem se zabýval volebními a ústavními systémy. Tak jsem si řekl: Budu se muset něčím živit, protože politologie je povídavá věda, ale zda je k uživení, je otázka. Tak jsem si přibral právo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.