Mohla to být cesta, jakých je jedenáct do tuctu, protože pro nového šéfa vlády klíčové evropské země se sluší navštívit bližší i vzdálenější sousedy a navázat tam se svými protějšky osobní vztahy. Jenže spolkový kancléř Olaf Schloz je na tom trochu jako jeho sociálnědemokratický předchůdce v úřadě Gerhard Schröder, který na jaře 1999 řešil válku v bývalé Jugoslávii, jejíž akutní ohnisko se přeneslo do Kosova. Je tu však jistý rozdíl. Zatímco tehdejší Schröder byl takříkajíc součástí řešení, ten dnešní, který kudy chodí, tudy hájí ruské energovody do Evropy, včetně dosud neschváleného, a tedy nespuštěného Nord Streamu 2. A proto se jeví součástí problému, včetně toho, jak se Berlín staví ke krizi vyvolané masivním vojenským tlakem na ukrajinských hranicích.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.