Před dvěma měsíci detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili skupinu deseti lidí z toho, že mezi lety 2009 a 2011 okradli stát o 170 milionů korun. Místo povinného odvádění části svých výnosů z hazardu na dobročinné účely si totiž peníze přihrávali skrytě do vlastních kapes.

HN teď ale z materiálů k případu zjistily, že policie měla o pochybných transakcích kolem uherskohradišťské společnosti Auto Games, kolem níž se případ točí, informace už před více než deseti lety. Podnět tehdy dostali zlínští kriminalisté, a to od Finančního analytického úřadu (FAÚ) – tehdy fungujícího ještě jako útvar ministerstva financí specializovaný mimo jiné na boj proti praní špinavých peněz. Jenže zlínští vyšetřovatelé se podnětem vůbec nezabývali a uložili ho k ledu.

Někteří z nyní obviněných přitom v následujících letech podle policistů páchali další stamilionové daňové podvody. Majitel firmy Auto Games, podnikatel Pavel Buráň, jenž je v případu hlavním obviněným, zase v roce 2014 tvrdil, že ho unesl jeho tehdejší společník Jaroslav Novotný. Toho i s manželkou za údajný únos poslal soud do vězení. Až tuto středu, po letech soudních tahanic, soud podle informací HN rozsudek zrušil s tím, že se nic takového ve skutečnosti nestalo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se