Chci z hygien a zdravotních ústavů udělat český Institut Roberta Kocha, řekl v únoru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jediným způsobem, jak dosáhnout německého vzoru, je přitom podle Válka propojení těchto institucí a proměna jejich fungování. Ministrův expertní tým už má první náznaky reformy připravené. Mohla by se proměnit funkce hlavního hygienika i ubýt práce krajským hygienám. Zástupci odborů doufají ve větší finanční podporu, aby neodcházeli schopní lidé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









