Chci z hygien a zdravotních ústavů udělat český Institut Roberta Kocha, řekl v únoru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jediným způsobem, jak dosáhnout německého vzoru, je přitom podle Válka propojení těchto institucí a proměna jejich fungování. Ministrův expertní tým už má první náznaky reformy připravené. Mohla by se proměnit funkce hlavního hygienika i ubýt práce krajským hygienám. Zástupci odborů doufají ve větší finanční podporu, aby neodcházeli schopní lidé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se