Pečuje o zhruba polovinu lesů v Česku a každoročně vyhlašuje tendry za miliardy korun. Největší lesní podnik v zemi – státní Lesy České republiky – je už ale šestý měsíc bez ředitele. Což by se však mohlo brzy změnit. Po nepovedeném prvním kole výběru nového šéfa, kdy si ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) nevybral žádného z pěti kandidátů, se nyní blíží druhý pokus. Ministerstvo vyhlásí konkurz příští měsíc.

Firma je bez generálního ředitele od loňského 22. prosince. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL), jenž byl dočasně pověřený vedením ministerstva, odvolal z čela společnosti Josefa Vojáčka a její řízení svěřil až do jmenování nového ředitele šéfovi Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřímu Grodovi.

„Vyhlášení výběrového řízení předpokládáme ještě v průběhu června,“ uvedl na dotaz HN mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. V prvním kole měli uchazeči předložit koncepci řízení podniku v rozsahu deseti stran. Museli mít úplné vysokoškolské vzdělání lesnické nebo ekonomické a mít nejméně pětiletou praxi v lesnictví, z toho minimálně tři roky působit ve vrcholové řídicí pozici.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.