Pečuje o zhruba polovinu lesů v Česku a každoročně vyhlašuje tendry za miliardy korun. Největší lesní podnik v zemi – státní Lesy České republiky – je už ale šestý měsíc bez ředitele. Což by se však mohlo brzy změnit. Po nepovedeném prvním kole výběru nového šéfa, kdy si ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) nevybral žádného z pěti kandidátů, se nyní blíží druhý pokus. Ministerstvo vyhlásí konkurz příští měsíc.

Firma je bez generálního ředitele od loňského 22. prosince. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL), jenž byl dočasně pověřený vedením ministerstva, odvolal z čela společnosti Josefa Vojáčka a její řízení svěřil až do jmenování nového ředitele šéfovi Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřímu Grodovi.

„Vyhlášení výběrového řízení předpokládáme ještě v průběhu června,“ uvedl na dotaz HN mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. V prvním kole měli uchazeči předložit koncepci řízení podniku v rozsahu deseti stran. Museli mít úplné vysokoškolské vzdělání lesnické nebo ekonomické a mít nejméně pětiletou praxi v lesnictví, z toho minimálně tři roky působit ve vrcholové řídicí pozici.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se